oczyszczanie w pigułce

Nasza skóra wydziela sebum w ciągu dnia i w nocy, również wtedy, kiedy śpimy. Na cienkiej warstwie sebum gromadzą się drobinki kurzu, pot, bakterie, pozostałości kosmetyków oraz inne zanieczyszczenia. Jak i kiedy pozbywać się tych nieproszonych gości? To wcale nie jest takie skomplikowane.

rano i wieczorem.

Oczyszczaj skórę zawsze przed nałożeniem jakiegokolwiek kremu oraz przed wykonaniem makijażu. Twoja skóra rano wymaga zupełnie innego podejścia niż wieczorem, gdy po całym dniu trzeba zmyć z niej zdecydowanie więcej. Dlatego ważne jest, aby inaczej podchodzić do oczyszczania skóry o poranku, a inaczej na koniec dnia.

3 minuty 5 minut 7 minut
rano wieczór rano wieczór rano wieczór
żel do mycia twarzy płyn micelarny żel do mycia twarzy płyn micelarny żel do mycia twarzy płyn micelarny
żel do mycia twarzy tonik żel do mycia twarzy tonik żel do mycia twarzy
tonik tonik
peeling codzienny
złuszczanie 2 x w tygodniu

bez mydła.

Używaj kosmetyków, które nie zawierają mydła, lecz zawierają łagodne substancje myjące (SLS i SLES zawarte w kosmetykach myjących mogą podrażniać skórę, zwłaszcza wrażliwą). Dzięki temu nie zaburza się pH skóry i nie pozbawia jej naturalnej bariery ochronnej. Unikniemy uczucia ściągnięcia oraz przesuszania.

pamiętaj o odpowiedniej kolejności.

1. Zacznij od oczu. Nasącz płatek kosmetyczny płynem micelarnym i przyłóż do oka delikatnie przyciskając do powieki i rzęs. Nie pocieraj skóry wacikiem, a jedyny słuszny kierunek ruchu, jaki wykonasz w tej wrażliwej okolicy, to od zewnętrznego kącika oka do wewnętrznego. Unikniesz niepotrzebnego rozciągania skóry. Powtarzaj czynność do momentu, aż płatek będzie czysty.

2. Następne zastosuj kosmetyk do oczyszczania. W zależności od rodzaju skóry używaj: mleczka, kremu, żelu lub pianki. Nakładaj kosmetyk na lekko zwilżoną skórę i masuj dokładnie całą twarz. Następnie zmyj wodą lub zetrzyj wilgotnymi płatkami kosmetycznymi.

  • mleczka i oleje zmywające dobrze sprawdzą się u osób ze skórą suchą, szorstką, ściągniętą, wrażliwą, jak również dojrzałą.
  • żele i pianki oczyszczające powinny stosować osoby ze skórą tłustą, mieszaną i problematyczną. Bardzo ważne jest, aby nie zawierały drażniącego alkoholu czy mydła.

W razie potrzeby, dla efektu mocniejszego doczyszczenia skóry, zastosuj peeling do codziennego użytku.

3. Na koniec użyj toniku. Możesz to zrobić na dwa różne sposoby – nasącz płatek kosmetyczny i dokładnie przetrzyj nim twarz, szyję i dekolt albo wklep niewielką ilość toniku dłońmi bezpośrednio w skórę. Pamiętaj, by nie pozostawiać nadmiaru produktu do wyschnięcia, bo to wysuszy to skórę. Tonizowanie wyrównuje pH skóry, koi ją i nawilża. Dzięki tonikowi, kosmetyki takie jak serum czy krem, nakładane na skórę w następnych etapach pielęgnacji lepiej się wchłoną.

Tak przygotowana skóra z łatwością przyjmie składniki aktywne dostarczone z kremem i innymi kosmetykami.

 

poznaj nasze bestsellery.

dermo face,
physio.

płyn micelarny do mycia twarzy i oczu, 200 ml

27,99 zł KUP

green oils,
oczyszczanie.

żel micelarny do mycia twarzy i oczu, 150 ml

16,99 zł KUP

dermo face,
sebio.

mikrozłuszczający żel peelingujący do mycia twarzy, 150 ml

27,99 zł KUP

dermo face,
sebio.

peeling 3 enzymy, 40 ml

32,99 zł KUP

porady.

demaskujemy oczyszczanie z największych sekretów. Dowiedz się więcej o skutecznej pielęgnacji.