oczyszczanie to ponad połowa sukcesu.

pierwszy krok pielęgnacji: oczyszczanie

zabiegi oczyszczania twarzy stanowią ponad połowę sukcesu w codziennej pielęgnacji. I mamy tu na myśli nie tylko skórę kobiet, ale i mężczyzn. Bo mycie skóry twarzy to taka sama obowiązkowa czynność, jak mycie zębów, czy zjedzenie śniadania.

wiele osób sądzi, że przemycie skóry wodą załatwia sprawę. Chylimy czoła temu kto samą wodą dokładnie umyje tłustą patelnię. I wcale tu nie przesadzamy. W ciągu dnia, jak również podczas snu nasza skóra wydziela łój skórny (tzw. sebum), dodając do tego kurz, pot, zanieczyszczenia, bakterie, czy pozostałości kosmetyków tworzy się całkiem spora warstwa, którą bezwzględnie trzeba usunąć. Dokładnie oczyszczaj skórę zawsze rano i wieczorem, przed nałożeniem kremu. Powinien to być obowiązkowy punkt codziennego programu pielęgnacyjnego.

w zależności od rodzaju skóry do oczyszczania zalecane są różne rodzaje kosmetyków.

jest pewne, zalecamy unikać mydła, które zaburza pH skóry. Zmienia jej odczyn z kwaśnego na zasadowy, całkowicie pozbawiając jej ochronnej warstwy, zwanej płaszczem hydrolipidowym. Skutkuje to ściągnięciem i podrażnieniem skóry oraz zaburzeniem jej fizjologicznej równowagi.

dobre kosmetyki myjące zawierają minimalną ilość składników aktywnych, jednak tak dobranych by skutecznie oczyszczały skórę, jednocześnie łagodząc podrażnienia i nie naruszając bariery hydrolipidowej. Posiadają fizjologiczne pH - nadają się więc również do oczyszczania oczu. Nie zawierają agresywnych substancji pieniących, mydła, nie wywołują uczucia ściągnięcia czy przesuszenia skóry. Nawilżają, łagodzą zaczerwienienia oraz przywracają uczucie komfortu.

oczyszczenie

zanim przejdziesz do wyboru produktów do oczyszczania, sprawdź jaką masz skórę.

poznaj swoją skórę
#nietylkomama

wierzymy jednak, że nie zapominasz o przyjemnościach, które należą się każdej kobiecie.

pokaż nam, jak korzystasz z chwil zarezerwowanych tylko dla siebie. Opublikuj na Instagramie lub Facebooku zdjęcie z hasztagiem #nietylkomama oraz #tolpaoczyszczanie, przedstawiające moment, kiedy realizujesz swoją pasję, rozkoszujesz się ulubioną książką lub znajdujesz w ciągu dnia kilkanaście minut na pielęgnację w domowym zaciszu.

NAGRODY:

  • 10 x szlafrok marki Le Songe + personalizowany plan pielęgnacji z zestawem dermokosmetyków tołpa

  • 100 x zestaw niezbędników tołpa

zobacz wyniki