oczyszczanie to ponad połowa sukcesu.

konsekwencje:

niedokładne umycie - czasem na pierwszy rzut oka trudno jest samodzielnie ocenić, czy skóra została dobrze oczyszczona. Dlatego najlepiej jest to po prostu robić dobrze. Tak by nie trzeba było się o to martwić.

zaburzone pH - to w nim tkwi tajemnica zdrowia i dobrego wyglądu. W przypadku skóry chodzi o równowagę kwasowo-zasadową, której naruszenie jest przyczyną większości problemów: wyprysków, podrażnień, nadmiernego przesuszenia lub przetłuszczenia skóry. Prawidłowe pH zdrowej skóry powinno wynosić ok. 5,5 czyli odczyn lekko kwaśny. I tego należy się trzymać.

Czy wiesz, że wewnątrz organizmu pH zbliżone jest do 7, czyli obojętnego? Dlatego tak ważny jest kwaśny płaszcz na zewnątrz - by niechciane mikroorganizmy skrzywiły miny i nie nabrały ochoty na wnikanie do środka.

zaburzone NMF - to naturalny czynnik nawilżający i jak sama nazwa mówi tworzy w naskórku barierę odpowiadającą za dobre nawilżenie skóry. Gdy bariera zostanie zniszczona przez np. nieodpowiednie oczyszczanie woda nadmiernie paruje na zewnątrz powodując jej odwodnienie.

uszkodzony płaszcz hydrolipidowy skóry - to nic innego, jak zbudowana z wody oraz lipidów warstwa. Chroni ona przed różnymi czynnikami zewnętrznymi: bakteriami, zanieczyszczeniami UV, wiatrem, wahaniem temperatury, zimnej i niekorzystnym powietrzem oraz zapobiega przenikaniu wody przez naskórek. Dzięki mocnej warstwie hydrolipidowej powierzchnia skóry posiada odpowiednią ilość nawilżenia i substancji odżywczych i po prostu dobrze funkcjonuje, dzięki czemu skóra jest zdrowsza, bardziej elastyczna i młodsza.

powrót do błędnego koła